<-- Wróc do blogu

Witam w Archiwum starych lamp i żyrandoli

--- 14.12.2012 ---

Witam w Archiwum starych lamp i żyrandoli

 

Witam Państwa na stronach mojej firmy,przy pierwszym wpisie chciałbym co nieco opowiedzieć o mnie, mojej pasji i firmie.

Choć sklep przy Olbrachta 6 w Warszawie działa dopiero od kilkunastu lat moja przygoda ze sztuką zaczęła się bardzo dawno ,pewnie gdzieś około dwunastego roku życia.

Wtedy to jako nastoletni chłopiec przeszukiwałem piwnice na warszawskim muranowie,byłem bardzo ciekawy tego co spotkam ,a wiele kamienic na muranowie było wtedy jescze połączonych piwnicami Wynosiłem małe i większe skarby z którymi biegłem na bazar  stroci  lub robiłem z tego prezenty rodzinie, wiele rzeczy leżało tam zapomnianych wiele uległo zniszczeniu , najbardziej utkwił mi w pamięci pewien kufer ,gdy go otworzyłem okazało się ,że jest pełen kluczy ,niesamiwitych starch kluczy na pewno musiał to być zbiór jakiegoś kolekcjonera ,niestety skrzynia była za ciężka a ja za słaby ,żeby to wynieść.

Potem moja przygoda ze sztuka przeszła w kolejny etap nie tylko się nią interesowałem ale i sam tworzyłem- rzezbiłem,wytwarzałem rękodzieło dużo malowałem,zbierałem lampy naftowe .

Przechodząc ulicą trafiłem kiedyś na sklep ze starociami i tak mi to utkwiło w pamięci , że pomyślałem sobie ,że kiedyś ja  otworzę sklep z samymi żyrandolami i lampami.

Po latach marzenia odżyły najpierw założyłem samą pracownię naprawy żyrandoli w której spędziłem kilka lat ucząc się sam , trochę też podpatrywałem innych , dziś w zakresie renowacji żyrandoli moja wiedza jest bardzo duża ,podejmuję się różnych skomplikowanych renowacji i napraw a przywrócenie żyrandola do dawnej świetności jest dla mnie nadal wspaniałym uczuciem , oprócz pracowni posiadam jeszcze sklep w który sprzedaję stare oświetlenie i do którego Państwa serdecznie zapraszam.Kalinowski Jerzy

 

Wróc do blogu

Informujemy, że korzystami z ciasteczek (ang. cookies). Aby uzyskać więcej informacji, czytaj dalej...